• Zaproszenie

• Serdecznie zapraszamy uczniów, absolwentów, rodziców, pracowników szkoły na spotkanie autorskie naszego absolwenta Krystiana Kościuga. Spotkanie odbędzie się 7 sierpnia 2022roku, o godzinie 16.00 w Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

• REALIZACJA PROJEKTU „ RELACJE OD NOWA”

•  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego aktywnie właczyli się w realizację projektu „RELACJE OD NOWA”.

Projekt realizowany jest wspólnie z Gminną Biblioteką Publicznż J. Narzymskiego w Bogatem.

W ramach projektu uczniowie klasy III SP w Bogatem napisali książkę o Ukraińskich Misiach  TINIE i DIMIE, które przed zawieruchą wojenną znalazły schoronienie w naszej wiosce, w Bogatem.

Samodzielnie wykonały ilustracje i  papier czerpany, naktórym zaprojektowały  okładki książek.

Pani Walentyna Hazhontkovska – Ukrainka czasowo przebywająca w Polsce przetłumaczyła tekst książki „TINA i DIMA w Polsce”.

Odbywają się warsztaty taneczne i wokalne, Dima, nasz kolega z Ukrainy nauczył nas zasad  ukraińskich zabaw a jego ciocia przeprowdadziła zajęcia taneczne. Aktualnie odbywają się warsztaty taneczne i wokalne. We wrześniu rozpoczniemy zajęcia teatralne.

Nasze spotkania to świetny czas na integracje, zabawę, rozwijanie swoich talentów.

Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę przyłączyć się do nas, serdecznie zapraszamy!