• 23 kwietnia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Szkolnej Bibliotece w Bogatem

• Czas ten zdaje się wyjątkowo sprzyjać lekturze – zarówno indywidualnej, dla własnej przyjemności, jak wspólnemu czytaniu, mającemu na celu rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W tym dniu uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki...

Zebra ( pacynka) wprowadziła pierwszoklasistów w świat książek.

Już każdy uczeń potrafi znaleźć interesujące go woluminy, doskonale zna budowę książki i wie jak należy zachowywać się w bibliotece, która... „lubi ciszę”.

Uczniowie z klasy drugiej wykonali plakat z okazji Światowego Dnia Książki, na którym umieścili tytuły swoich ulubionych pozycji książkowych.

Klasa III podjęła się ekstra wyzwania - napisania książki.

Do naszej szkoły uczęszcza pięcioro dzieci z Ukrainy. To zainspirowało młodych autorów. Opisali przygody bliźniaków, misiów Tiny i Maksyma, którzy uciekając z własnej Ojczyzny przed złem jakim jest wojna, trafili do Bogatego. I zaczęli uczęszczać do naszej szkoły .

Niebawem zamieścimy na stronie szkoły całą historię rodzeństwa. Opublikujemy również pracę uczniów z klasy III, którzy interesującą historię zilustrowali własnymi rysunkami.

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ziemi. Dzieciaki rozpoczęły zajęcia od multimedialnego filmu, z którego dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci wykonały kolorowe plakaty, po czym wszyscy brali udział w akcji sprzątania wokół przedszkola.

• Sportowe sukcesy uczniów ze szkoły w Bogatem

• Uczniowie z naszej szkoły odnieśli ogromny sukces w Mistrzostwach Powiatu.

W Igrzyskach Młodzieżowych  w Koszykówce zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zdobyła złoto! Pierwsze miejsca należą do uczniów z Bogatego. W grze na boisku  nie mieli sobie równych.

Jesteśmy z  Was bardzo dumni!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Misterium Męki Pańskiej w Szkole w Bogatem 13.04.2022

•  Słowami  „ … Daje wam dar  nadziei

Mocniejszy niż śmierć

Grzech

Nienawiść.

Daję Wam dar wiary .

Daję Wam dar miłości .

Bo za każdego przeszedłem drogę od śmierci do życia …”

Rozpoczęliśmy  przeżywanie Misterium Męki Pańskiej.

Uczniowie szkoły w Bogatem pod kierunkiem pani katechetki i nauczycielki historii przygotowali inscenizację Misterium Męki Pańskiej.

Wzruszające sceny pomogły młodym ludziom zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad sensem i wartością życia.

Słowa wygłoszone przez uczniów-aktorów są nadal aktualne i przypominają a nieprzemijających i najważniejszych wartościach.

Dyrektor szkoły, pan Piotr Sekuna w  życzeniach skierowanych do społeczności uczniowskiej i pracowników szkoły  nawiązał do dramatycznych wydarzeń na świecie, życzył wszystkim zdrowia, spokoju ducha, dobrych i rodzinnych świąt Wielkiej Nocy.

• Wielkanocne warsztaty w Bibliotece Szkolnej w Bogatem

• Święta tuż, tuż…, nadszedł  czas na wykonanie ozdób  świątecznych.

6-go kwietnia w Bibliotece Szkolnej w Bogatem odbyły się warsztaty plastyczne, które przeprowadziła pani bibliotekarka. Uczestniczyły w nich uczniowie z klasy  V.

Radośnie i kolorowo zrobiło się w bibliotece. Szybko na stolikach pojawiły wielkanocne zajączki. Uczniowie ozdobami udekorują świąteczne stoły.

Nie zapomnieliśmy  o Seniorach. Wykonane  wielkanocne ozdoby będą prezentem od uczniów dla babć i dziadków z Klubu Seniora w Bogatem.

Po zakończonych warsztatach na  regałach z książkami zadomowiły się kolorowe wielkanocne zajączki.

• Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci w szkole w Bogatem

• Drugiego kwietnia, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to obchodzone jest w dniu urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza - Hansa Christiana Andersena. Zostało zainicjowane, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców. Tego dnia warto jeszcze bardziej niż zwykle poświęcić czas na czytanie z dziećmi.

Drugi kwietnia wypadł w tym roku szkolnym w sobotę więc świętowaliśmy w poniedziałek 4.04.2022 roku. Uczniowie z klasy VI Szymon i Piotr odwiedzili  uczniów klas I-III i czytali młodszym kolegom i koleżankom  książki pt. „Paweł i Gaweł” A. Fredry i „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” H. Loftinga. Zosia i Jakub z klasy III czytały perypetie „Jadzi Pętelki” B. Supeł dzieciom z oddziału przedszkolnego i klasy „0”

A w klasach IV i V Klaudia i Gabrysia czytały książkę autorstwa T. Brunstroma i T. Christoffersena pt.  „Tata Oli przeklina”.

Wszystkim podobały się lektury. Pani bibliotekarka zaprosiła przedszkolaków do udziału w  konkursie plastycznym  „Portret Jadzi Pętelki”.