• Obchody Dnia Języka Ojczystego w szkole w Bogatem

• Z okazji Dnia Języka Ojczystego, obchodzonego 21 lutego odwiedzili nas niecodzienni goście: Pani Jadwiga Ogonowska i pan Sylwester Bąk z Klubu Senior Plus w Bogatem oraz Panie bibliotekarki: Anna Wronowska, Dominika Nowotka, Aleksandra Kulpanowska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogatem. Uczniowie klas I-IV wysłuchali opowiadań Mieczysława Stusińskiego, pisanych miejscową gwarą. Poznali również niuanse naszego języka ojczystego.

Na korytarzu szkolnym pojawiła się okolicznościowa gazetka z ciekawostkami polonistycznymi oraz plakatami promującymi język ojczysty.

Uczniowie starszych klas przystąpili do rywalizacji polegającej na wskazywaniu poprawnych form językowych w konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz w konkursie ortograficznym.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom oraz dziękujemy gościom za uatrakcyjnienie tego niezwykłego dnia.

• Karnawałowy bal z książką w szkolnej bibliotece w Bogatem

• Zgodnie z naszą tradycją czytelniczą w każdym karnawale odbywa się dla przedszkolaków i uczniów klas I-III karnawałowy bal z książką. W zorganizowaniu zabawy niezbędne okazały się dziewczęta z klasy V, VI i VII, a chłopcy byli silnym wsparciem w udekorowaniu sali tanecznej.

Na balu pojawiły się księżniczki, królewny, dobre i złe wróżki, panowie w mundurach: strażacy, policjanci, żołnierze, nie zabrakło znanych bohaterów filmowych: spider-mana i Batmana.

Atrakcje dla uczestników balu przygotowały dziewczyny z klasy V – poprowadziły zabawy taneczne i pląsy. Dziewczęta z klasy VI i VII: Alicja Kroszkiewicz, Amelia Wierzbicka- Sepołowska, Alicja Waszkowska, Katarzyna Morawska, Ewelina Olszewska zaprezentowały układy taneczne i uczyły jak je wykonywać.

Zofia Wieczorek i Olga Lekowska z klasy VI przygotowały i przeprowadziły konkursy i zabawy, a pani bibliotekarka - quiz czytelniczy „Z panem Aleksandrem Fredro nie jest nudno”. Zabawę urozmaiciły również występy solowe - Alicja Kroszkiewicz i Adrian Królikowski.

Został podsumowany konkurs czytelnicy „Wzorowy Czytelnik”. Laureatami zostali uczniowie:

Z klasy I :

• Aleksander Leśniewski

• Michał Bonisławski

• Łukasz Bębenkowski

• Z klasy II:

• Lena Wierzbicka

• Klementyna Grzybowska

Z klasy III:

• Zofia Bojarska

Impreza była przednia. Dużo się bawiono i dużo tańczono, a co widziałam właśnie opisałam -:)

• Słodkie Walentynki w Szkole w Bogatem

• Samorząd Uczniowski nie zapomniał o corocznych obchodach dnia św. Walentego - Walentynek.

Do tego dnia przygotowaliśmy się od dawna. Na lekcjach plastyki uczniowie wykonywali kartki walentynkowe, które były sprzedawane podczas kiermaszu.

Pod kierunkiem opiekunki SU członkowie samorządu wykonali gazetkę walentynkową, udekorowali korytarz szkolny i hol na dyskotekę, oczywiście walentynkową. Działała poczta walentynkowa.

Atrakcją tego dnia był kiermasz pyszności. Dziękujemy Rodzicom za tak wspaniałe wypieki. Dzień walentynek był okazją do przekazania słów sympatii i do świetnej zabawy.

• Dzień pizzy w Szkole Podstawowej w Bogatem

• W Kalendarzu Świąt Nietypowych znajdziemy Międzynarodowy Dzień Pizzy, który przypada 9 lutego 2024 roku. To jedno z najpopularniejszych i najsmaczniejszych dań na świecie.

Uczniowie klasy V nie są wyjątkiem wśród smakoszy pizzy. Zaproponowali byśmy uczcili ten dzień pizzą własnej roboty. I się zaczęło, pracy było sporo… ale wszyscy chętni, zaangażowani, wystarczyło nam tylko 40 minut by powstały pizze.

Wspólne gotowanie, wspólna degustacja, to świetna zabawa i integracja zespołu klasowego-:)

• Warsztaty w szkolnej bibliotece

• 5.02.2024 w szkolnej bibliotece w Bogatem odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów z klasy III. Niebawem odbędzie się karnawałowy bal z książką, maski przydadzą się na 100 %.

Uczniowie z wielkim zapałem wykonywali maski, które w tym roku tematycznie związane są z Afryką i jej mieszkańcami. W bibliotece pojawiły się żyrafy, zebry, tygrysy i lwy. Do zobaczenia na balu -:)