• Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Bogatem

• Ziemia obchodzi swój dzień co roku - 22 kwietnia. To dobra okazja, by zwrócić szczególną uwagę na kondycję naszej planety i promować postawy ekologiczne wśród uczniów. Hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi zwraca uwagę na potrzebę zmniejszenia produkcji plastiku i tworzyw sztucznych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogatem przygotowali program artystyczny i prezentacje multimedialną związaną z problemem zanieczyszczeń Ziemi odpadami plastikowymi i recyklingiem. W prezentowanym programie wrócono uwagę na zagrożenia dla środowiska jakie niesie plastik i inne odpady oraz jak długo rozkładają się one w środowisku. Proponowano również sposoby jakie uczniowie mogą wprowadzić w codziennym życiu, aby zmniejszyć ilość odpadów, oszczędzać wodę i szanować przyrodę. Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz w roku ale każdy z nas każdego dnia może i powinien podejmować działania, aby poprawić kondycję naszej planety i jakość swojego życia.