• Dzień Babci i Dziadka w Bogatem

• ,,Babciu, dziadku, cóż Wam dam?

Tylko jedno serce mam!

A w tym sercu same róże,

żyjcie więc nam jak najdłużej!''

Miłe Babcie, mili Dziadkowie z okazji Waszego święta życzymy Wam wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, bardzo dużo zdrowia i szczęścia, stu lat życia, pomyślności oraz samych słonecznych chwil.

Dziś, aby podziękować Wam z całego serca przedstawienie przygotowały dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem.

Serdecznie dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom członkom Klubu Seniora z Bogatego.

• Dzień Babci i Dziadka w Oddziale Przedszkolnym w Dobrzankowie

• 20 stycznia w Oddziale Przedszkolnym w Dobrzankowie odbył się Dzień Babci i Dziadka. Dzieciaki zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Po części artystycznej przedszkolaki odśpiewali głośne 100 lat, oraz zaprosiły na pyszny tort, który wykonały mamy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków były dowodem na to, że ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.

• WOŚP – Dobro Wraca

• Dziś w Szkole w Bogatem po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórce towarzyszy hasło: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Świętowanie rozpoczęliśmy emocjonującym meczem w siatkówkę. Po meczu na uczniów czekały przepyszne domowe wypieki, pierogi, zapiekanki, wata cukrowa, popcorn oraz napoje. Super tatuaże oferowało również studio tatuażu. Koleją atrakcją była Mega Loteria RSU z możliwością wygrania bardzo ciekawych nagród od klasy 8 i nauczycieli. Sprzedaliśmy wszystkie 300 losów! Wielki finał Mega Loterii obfitował w niesamowite emocje. Losowanie nagród odbyło się w prawdziwie radosnej atmosferze. Po finale czekały na uczniów zabawy taneczne z instruktorkami: Alą, Oliwią i Zosią z klasy 5, Marysią z klasy 4 oraz Olą i Alą z klasy 8.

Dzisiejsza impeza nie byłaby możliwa bez wsparcia Rodziców SP w Bogatem, którzy przygotowali słodkie pyszności, na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Olgą Biraga, sponsora napojów – Pani Anety Biraga, Pana Bartosza Gnojewskiego i Katarzyny Kopka, którzy zapewnili nam watę cukrową i popcorn.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomagali oraz uczestniczyli w dzisiejszej imprezie wspierając WOŚP!!! Dobro Wraca!!!

• Wizyta duszpasterska w szkole w Bogatem

• 18. stycznia 2023 roku w szkole w Bogatem odbyła się kolęda - wizyta duszpasterska księdza proboszcza parafii w Bogatem Cezarego Olzackiego.

Kolędą „W śród nocnej ciszy” rozpoczęliśmy spotkanie modlitewne. Dyrektor szkoły pan Piotr Sekuna przywitał szacownego gościa. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i modliliśmy się, ofiarując Bogu swoje życie na kolejny 2023 rok. Ksiądz proboszcz podarował uczniom kolędowe obrazki i smakowite cukierki.

• Wycieczka do Ciechanowa

• Uczniowie klasy IV i VI SP im. Marszałka J. Piłsudskiego w Bogatem wybrali się do Parku Nauki Torus w Ciechanowie. Uczestniczyli w interesujących warsztatach z mikroskopem. Mieli okazje zobaczyć w powiększeniu jak wyglądają kryształki cukru i soli. Obserwowali organizmy żyjące w kropli wody. Oglądając liczne preparaty, uczniowie mogli przekonać się jak zbudowane są organizmy z otaczającego nas świata.

Przyszedł czas na zwiedzanie ekspozycji, świat nauki stanął przed uczniami otworem. Doświadczenia i eksperymenty, w których wszyscy aktywnie uczestniczyli dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Kolejnym punktem wycieczki były atrakcje w Hopa Parku i w strefie Hopa Air. W strefie trampolin pod okiem trenera każdy mógł doskonalić swoją tężyznę fizyczną, a wśród „dmuchańców”, uczniowie uczestniczyli w licznych torach przeszkód.

Wyjazd dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń i emocji, był też okazją do integracji poza murami szkoły.

• Kawiarenka charytatywna

• W dniach 16-18. 01.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem mieli możliwość zakupu ciast i słodkości w kawiarence charytatywnej. Dochód z kawiarenki został przeznaczony dla Aleksa z Przasnysza - chłopca chorującego na PANS.

Wszystkim, którzy wsparli akcję, serdecznie dziękujemy.