• Tu wszystko gra OK, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Szkole w Bogatem

• W Szkole w Bogatem po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórce towarzyszy hasło: Płuca po pandemii: „Gramy dla dorosłych i dzieci”, a motto brzmi: „Tu wszystka gra OK”.

Świętowanie rozpoczęliśmy od koncertu „Spotkania z muzyką”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności instrumentalne grając kolędy, pastorałki i utwory bożonarodzeniowe.

Dziewczęta z klas 6 i 7 zaprezentowały swoje zdolności taneczne.

W czasie przerwy czekały na uczniów zapiekanki, wata cukrowa i popcorn.

Kolejną atrakcją była Mega Loteria, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Dzisiejsza impreza nie byłaby możliwa bez wsparcia Rodziców SP w Bogatem: Katarzyny Kopka i Agnieszki Ruszkowskiej, które zapewniły nam watę cukrową i popcorn.

Kwota, jaką uzbieraliśmy, to 3130 zł. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomagali oraz uczestniczyli w imprezie wspierając WOŚP!!! Tu wszystko gra OK!!!

• Choinka Szkolna w szkole w Bogatem

• Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły w okresie karnawału odbyła się szkolna zabawa zwana „Choinką”. Od godziny 10.00 do 13.00 bawiły się przedszkolaki z Bogatego, Karwacza i Dobrzankowa i uczniowie klas I-III. Zabawę urozmaicili animatorzy organizując liczne konkursy i pląsy. Nie zabrakło gościa honorowego – Św. Mikołaja, który przybył z workiem pełnym prezentów.

O godzinie 16.00 zabawę karnawałową rozpoczęli uczniowie klas IV-VII. Uczniowie z Rady Samorządu Uczniowskiego udekorowali salę taneczną. Przygotowali ściankę do robienia pamiątkowych zdjęć i zapewnili muzykę do wspólnej zabawy. W klasach odbył się poczęstunek. Wszyscy bawili doskonale!

• Dzień Babci i Dziadka w Oddziałach Przedszkolnych w Bogatem

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Bogatem przygotowały upominki w postaci portretów i nagrań dla swoich najdroższych dziadków, życząc im długich lat życia w zdrowiu i radości ❤️

• Akcja Czytelnicza „Zabierz książkę na ferie zimowe”

• W szkolnej bibliotece w Bogatem została zorganizowana akcja czytelnicza „Zabierz książkę na ferie zimowe”. Uczniowie z klasy V odwiedzali koleżanki i kolegów z innych klas ze swoimi ulubionymi pozycjami książkowymi. Zachęcali uczniów do przeczytania recenzowanych książek i do odwiedzin w bibliotece, gdzie na każdego wypożyczającego czekała niespodzianka.

W ramach akcji i realizacji innowacji czytelniczej „Zaczytani” panie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogatem odwiedziły klasę III, zaprezentowały słuchaczom bajki w teatrze kamishibai.

Dziękujmy paniom za odwiedziny i współpracę ze szkolną biblioteką.

Działania skierowane do uczniów okazały się dużym sukcesem. W czasie trwania akcji czytelniczej liczba odwiedzających bibliotekę uczniów wzrosła trzykrotnie, brawo drodzy czytelnicy!

• Kiermasz świąteczno - noworoczny w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem

• W szkolnej bibliotece zostały zorganizowane warsztaty plastyczne. Uczennice klasy VII pod kierunkiem pani bibliotekarki wykonywały ozdoby świąteczne. Pojawiły się bożonarodzeniowe skrzaty, choinki. Wykonano również bombki - anioły, które ozdobiły choinkę w kościele w Bogatem.

Odbył się kiermasz, na którym sprzedawano wykonane ozdoby. Dochód z kiermaszu przeznaczono na pomoc dzieciom w Afryce w ramach Akcji „Adopcja Serca”. Dziękujemy za okazaną wrażliwość i serce!

• Jasełka szkolne

• 22 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Bogatem odbyło się spotkanie opłatkowe, które poprzedził występ klas II-III. Uczniowie zaprezentowali tradycje Bożego Narodzenia, które urozmaiciły pastorałki w wykonaniu uczniów klas młodszych oraz uczennic z klas V i VI. Później młodzież i dzieci spotkały się z wychowawcami i rodzicami w klasach. Na uroczystości gościliśmy księdza Cezarego Olzackiego i przewodniczącą Rady Rodziców panią Monikę Lekowską.