• „Eko – tradycja i nowoczesność"

• W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pn. „Ekopracownia", uczniowie klasy VIII naszej szkoły przygotowali film „Eko – tradycja i nowoczesność".

Film pokazuje lokalne środowisko przyrodnicze, działania proekologiczne szkoły i uzasadnienie utworzenia szkolnej pracowni przyrodniczej.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Słoneczny i radosny był to dzień w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jak co roku Samorząd Uczniowski przygotował dla koleżanek i kolegów wiele atrakcji. Po dwóch godzinach lekcyjnych uczniowie przenieśli się na salę gimnastyczną by uczestniczyć w konkursach i zabawach.

Konkursy:

1. Żywa Marzanna.

2. Najładniejsza udekorowana wiosennie sala lekcyjna.

3. Pokaz mody wiosennej.

4. Klasowe sztafety zręcznościowe.

5. Indywidualne zawody wytrzymałościowe.

6. Pokazowy mecz chłopców w koszykówkę.

Ponadto uczniowie mieli możliwość skorzystania z kawiarenki zorganizowanej przez Wolontariat. Sprzedawano zapiekanki, smakowite ciasta i napoje. Dochód przeznaczony był dla chorego Aleksa z Przasnysza. Możemy wszem i wobec ogłosić, iż uczniowie z Bogatego radośnie i z humorem przywitali wiosnę!

• Wizytacja Księdza Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego

• 16 marca 2023r. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem gościła Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego, sekretarza ks. Jarosława Mokrzanowskiego i proboszcza Parafii św. Jana Ewangelisty ks. Cezarego Olzackiego. Spotkanie ze społecznością szkolną odbyło się w ramach wizytacji Parafii św. Jana Ewangelisty w Bogatem. W murach szkoły zacnych gości przywitał dyrektor szkoły Piotr Sekuna. Przybliżył historię szkolnictwa na terenie parafii. Podkreślił znaczenie kościoła w wychowaniu dzieci i młodzieży. Wyraził zadowolenie ze współpracy szkoły z parafią w Bogatem. W dalszej części głos zabrała katechetka Joanna Kulasińska. Przedstawiła sprawozdanie z działalności, zaangażowania duszpasterskiego i charytatywnego uczniów. Swoimi osiągnięciami pochwalili się również przedstawiciele scholii i ministrantów. Spotkanie uświetnił występ scholii działającej przy tutejszej parafii pod przewodnictwem organisty Zbigniewa Olszaka.

Wspólna modlitwa o pokój na świecie i biskupie błogosławieństwo zakończyło spotkanie z dziećmi i młodzieżą szkolną.

Ostatnim punktem wizyty Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Szymona Stułkowskiego była rozmowa z radą pedagogiczną i pracownikami szkoły. Wyrażamy wdzięczność za spotkanie, które przebiegło w bardzo życzliwej i rodzinnej atmosferze.

• Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

• Po feriach zimowych w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem królował język polski, a to za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w następujących konkursach:

• „Jak dobrze znasz język polski?” dla kl. VII – VIII,

• „Poznaj po słowie, co kto ma w głowie.” Test kłopotów językowych dla kl. IV – VI,

• konkurs ortograficzny w grupach wiekowych: dla klasy IV, V oraz VI – VIII,

• konkurs plastyczny propagujący kulturę języka „Zielone światło dla kultury języka”,

• konkurs czytelniczy „Mistrz pięknego czytania”.

Uczniowie również rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rebusy oraz wzięli udział w zabawach edukacyjnych takich jak kalambury frazeologiczne oraz „łamańce językowe”.

Laureatom konkursów GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świetną atmosferę.