• Wycieczka do Warszawy

• 22 maja 2023 roku uczniowie klas III - VII Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Neonów - jednym z nielicznych muzeów na świecie, gdzie reklamy świetlne zyskują nowe życie. Odnowione i kolorowe cieszą oko niezwykłym designem oraz przywołują nutę nostalgii.

Następnie uczniowie udali się do Łazienek Królewskich. Spacer po parku w piękny, majowy dzień pozwolił  zapoznać się z wieloma pachnącymi wiosną zakątkami Łazienek, zabytkowymi obiektami i pomnikami oraz wspaniałymi okazami przyrody. Obejrzeliśmy także Belweder, drewnianą Świątynię Sybilli z „Pępkiem świata”, Teatr na Wyspie oraz Pałac na Wodzie.

Na koniec uczestnicy wycieczki spróbowali swoich sił w grze w laserowego paintballa. Zabawa była całkowicie bezpieczna, gdyż odbywała się w specjalnych do tego celu przystosowanych pomieszczeniach. Zawiły labirynt wprowadził wszystkich w klimat pełen niezapomnianych wrażeń. Specjalne oświetlenie i efekty dźwiękowe spotęgowały wrażenie uczestniczenia w prawdziwej grze komputerowej.

Uśmiechy na twarzach naszych uczniów mówią same za siebie. Zapraszamy do fotorelacji.

• Strażacy z OSP Dobrzankowo z wizytą w przedszkolu

• Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą oraz zaprezentowali działanie węża strażackiego.

Największe zainteresowanie wzbudził czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, oraz zadawały dużo pytań. Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach syren strażackich.

• Zawody Rejonowe Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców szkół podstawowych

• W dniu 10 maja 2023r na obiektach MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się zawody rejonowe Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców szkół podstawowych.

Powiat przasnyski reprezentowany był przez mistrzów Powiatu Przasnyskiego, drużynę Szkoły Podstawowej w Bogatem. Chłopcy po zdominowaniu Mistrzostw Powiatu, w których wszystkie spotkania kończyli zdecydowanymi zwycięstwami z optymizmem oczekiwali turnieju rejonowego. Niestety seria kontuzji nie pozwoliła na pokazanie wszystkiego na co stać ten zespół. Mimo wszystko po bardzo dobrej grze bez żadnych problemów pokonali drużyny z Ostrołęki (29-18), Wyszkowa (32-10) i Kadzidła (25-8). Dopiero w finale musieli uznać wyższość gospodarzy turnieju, ubiegłorocznych wicemistrzów Mazowsza drużyny SP2 w Ostrowi Mazowieckiej, którzy będą reprezentować rejon  ostrołęcki w finałowym turnieju Mistrzostw Mazowsza.

Mając na uwadze okoliczności (kontuzje) i fakt rywalizowania z wielokrotnie większymi szkołami (również klubami grającymi w lidze koszykarskiej) występ chłopców ze Szkoły Podstawowej w Bogatem i zdobyte przez nich srebrne medale trzeba uznać za duży sukces. Gratulacje!

• Pierwszoklasiści w szkolnej bibliotece

• Uczniowie klasy IV SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem przygotowali warsztaty czytelnicze dla koleżanek i kolegów z klasy pierwszej.

Słuchacze poznali tajemniczy świat książek. Dowiedzieli się jak należy o nie dbać, co lubią najbardziej a co powoduje, że czują się niechciane i porzucone...

Pierwszoklasiści z łatwością zapamiętali zasady korzystania z bibliotecznego księgozbioru, rozwiązywali zagadki i quizy czytelnicze.

Na zakończenie spotkania każdy uczeń mógł się zapoznać z ofertą Kiermaszu Taniej Książki.