• „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

• Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej w Bogatem 8 lutego 2023 roku podsumowało swoją działalność za I półrocze roku szkolnego 2022/2023.

Odbyło  się kilka akcji charytatywnych podczas których pozyskaliśmy fundusze na leczenia dwóch chłopców Maksa i Aleksa, wspomogliśmy zbiórkę na leczenie Leny Nowickiej, wsparliśmy rodzinę naszej uczennicy po pożarze domu, zebraliśmy pieniądze na pomoc rzeczową dla chłopca z Ukrainy, który przez kilka miesięcy był uczniem naszej szkoły, przeprowadziliśmy zbiórkę rzeczową  dla parafii ze wspólnoty p.w. św. Ludwika w Krzywym Jeziorze na Ukrainie, włączyliśmy się do zbiórki WOŚP,  od kilku lat przekazujemy fundusze na edukację i utrzymanie chłopca o imieniu Napo z Togo w ramach akcji „Adopcja Serca”. Na te cele przekazaliśmy kwotę 10169.70 zł.

Poza zbieraniem funduszy uczniowie wykonali kartki dla chorej dziewczynki i dla klubu Seniora z Bogatego z okazji Dnia Babci i Dziadka, od wielu lat zbieramy korki i włączamy się w akcję „Góra Grosza”. Wolontariusze prężnie działają w szkole i w środowisku, a ich pracę wspierają nauczyciele i rodzice, bez których wielu zadań nie udałoby się zrealizować za co serdecznie dziękujemy.

• BAL KARNAWAŁOWY Z KSIĄŻKĄ

• Dnia 8 lutego 2023r. po raz VI w naszej szkolnej świetlicy został zorganizowany bal maskowy. Celem wydarzenia była nie tylko świetna zabawa, ale także promocja czytelnictwa wśród uczniów. Dzieci klas I - III oraz przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych w Bogatem miały okazję sprawdzić swoją wiedzę w konkursach i quizach czytelniczych opartych na podstawie baśni: „Jaś i Małgosia” według braci Grimm oraz angielskiej baśni napisanej przez Josepha Jacobsa pt. „Jaś i magiczna fasola”.

Młodzież na zajęciach świetlicowych samodzielnie wykonała maski karnawałowe i udekorowała salę.

Uczniowie z klasy 7 przygotowali oprawę muzyczną. Sprawdzili się również w roli animatorów, przeprowadzając korowód „baśniowych postaci” przez różne tańce i zabawy, m.in.:

- konkurs na najciekawsze przebranie,

- zabawa „Gorące krzesła”,

- zabawa „Baba Jaga patrzy”,

- Kaczuszki,

- Kosmo Żabka,

- Góry do góry,

- Chocolate (Choco Choco),

- taniec belgijka,

- taniec Wednesday.

Bal karnawałowy z książką to doskonały pomysł na połączenie nauki i zabawy, ponieważ lepiej jest, gdy przyswajanie wiedzy wiąże się z przyjemnością. 😊

• Choinka Szkolna

• „Jak karnawał, to karnawał” …  w myśl  znanego powiedzenia w Szkole Podstawowej im. Marszałka J.  Piłsudskiego  28.stycznia 2023 roku odbyła się szkolna choinka.

Od godziny 9.00 do 14.00 bawiły się przedszkolaki z Bogatego, Karwacza i Dobrzankowa i uczniowie klas I-III.

Zabawę urozmaiciły animatorzy organizując liczne konkursy i pląsy. Nie zabrakło gościa honorowego – Św. Mikołaja, który przybył z workiem pełnym prezentów.

O godzinie 16.00 zabawę karnawałową rozpoczęli uczniowie klas IV-VII. Uczniowie z Rady Samorządu Uczniowskiego udekorowali taneczną salę i zapewnili muzykę do wspólnej zabawy.

Wszystkim podobał się powrót do tradycyjnej zabawy choinkowej, której nie organizowaliśmy przez ostatnie dwa lata ze względu  na pandemię.