• Pierwszy Dzień Wiosny

• Dzień staje się dłuższy, słońce znacznie częściej wygląda zza chmur. To znak, że zbliża się wiosna, czyli wytęskniona przez wielu pora roku.

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

Słoneczny i radosny był to dzień w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Brać uczniowska na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych przygotowywała zdrowe kanapki i przekąski.

W tym samym czasie przedszkolaki i uczniowie klas I-III obejrzeli inscenizację pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”. W role bohaterów bajki wcielili się uczniowie klasy IV i V .

Celem teatralnego spotkania było kształtowanie u uczniów postaw prozdrowotnych i zachęcanie do spożywania owoców i warzyw. Na zakończenie przedstawienia aktorzy i widzowie otrzymali porcję witamin zawartą w soczystych jabłkach.

Na głównym holu odbyła się kiermasz, sprzedawano kolorowe kanapki, smakowite ciasta i ozdoby wielkanocne. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc obywatelom Ukrainy.

To nie koniec atrakcji: Łowcy Talentów poszukiwali najzdolniejszych uczniów i przedszkolaków w ramach konkursu „Mam talent”.

Odbyły się konkursy :

• Wiedzy dla klas IV-VII,
            • Mistrz i Mistrzyni Lansu – pokaz mody wiosennej,
            • Mistrz i Mistrzyni Balansu,
            • Bananowe show,
            • Rozgrywki sportowe na Orliku,
            • Najbardziej wiosenna klasa.

Możemy wszem i wobec ogłosić, iż uczniowie z Bogatego radośnie i z humorem przywitali wiosnę!

• Dzień bez plecaka :)

• W piątek w naszej Szkole mieliśmy Dzień Bez Plecaka. Na czym on polega? Chodzi o to, żeby w jak najbardziej kreatywny sposób zastąpić szkolny plecak! Oczywiście wszystkie zeszyty, podręczniki i przybory powinny znaleźć się w alternatywnym pojemniku.

W każdej klasie znalazło się mnóstwo nieszablonowych pomysłów, wykraczających poza zwykłą kreatywność. Była klatka dla chomika, wózek spacerowy dla lalek, chlebak, kosz na bieliznę, toster, skrzynki na narzędzia, bańka na mleko (do tego firmowa, bo z logo Gucci!). W klasie 8B były nawet dwie taczki.  Z kolei Amelka z klasy III pokusiła się o stworzenie personalizowanej szafki szkolnej z funkcją przenośną!

Byliśmy pod wrażeniem pomysłowości wszystkich uczniów. Najbardziej kreatywne pomysły zostaną nagrodzone. Ktoś mógłby zapytać: a po co to wszystko? Po to, aby pobudzić kreatywność i wyobraźnię uczniów, żeby zintegrować naszą społeczność szkolną oraz w praktyce zastosować maksymę: Śmiech to zdrowie!

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego został zorganizowany „Tydzień z językiem polskim” pod hasłem „Dbajmy o nasz język ojczysty”. Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język polski, jego promocję i ochronę.

W tym roku uczniowie kl. 4 - 8 sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności w następujących konkursach, quizach i turniejach:

- „Tajemnicze słowa” – konkurs poprawności językowej;

- „Znam lektury szkolne” – quiz wykorzystujący cytaty z lektur szkolnych;

- „Jeden z dziesięciu” - turniej o poprawności językowej;

- „Przysłowie prawdę ci powie” – konkurs literacko – plastyczny;

- konkurs ortograficzny.

Do obchodów MDJO przyłączyły się dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną, które wzięły udział w zajęciach warsztatowych „O grzeczności językowej” oraz ćwiczyły poprawność gramatyczną rozwiązując „Łamigłówki językowe”. Ponadto prezentowały „łamańce językowe” i tradycyjnie uczestniczyły w konkursie ortograficznym.

Całość promowana była na szkolnej wystawce literacko-językowo-informacyjnej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Serdecznie GRATULUJEMY zwycięzcom. Mamy nadzieję, że język polski już nie będzie sprawiał kłopotów. 😊

Nad przygotowaniem obchodów MDJO czuwały panie Agnieszka Jeznach i Edyta Wilga.